Pracowity czerwiec dla UKS "GIM Głuszyca"

Dla Uczniowskiego Klubu Sportowego  „ GIM Głuszyca ” czerwiec był miesiącem bogatym w wydarzenia sportowe. Najpierw w dniach od 6 do 11 czerwca nasi reprezentanci przebywali w Finlandii, gdzie startowali w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym w Salo. Cała czwórka zaliczyła bardzo dobry występ jak na miarę swoich obecnych możliwości. Wioletta Sobczak, Kacper Drochomirecki i Andrzej Woźniak uplasowali się na szóstych miejscach w gronie juniorów do lat 18.   Z kolei Kamil Dec zajął dwunaste miejsce wśród juniorów do lat 23. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i pokazali swoją  klasę. Wyjazd do Finlandii był nie tylko cennym doświadczeniem sportowym, lecz także doskonałą okazją  do zwiedzenia pięknego kraju  i poznania wielu wspaniałych ludzi z różnych stron świata.

Drugim ważnym wydarzeniem dla klubu były Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 w Kielcach. Wzięli w nich udział pozostali nasi zawodnicy. Bardzo dobrze spisali się dwaj gimnazjaliści: Paweł Wiącek i Bartosz Warszczuk. Zajęli oni dwa pierwsze miejsca w kategorii do 59 kg juniorów do lat 16. Tym razem nieznacznie lepszy był Paweł, ale na następnych zawodach w październiku  dojdzie pewnie do rewanżu. Chłopcy uzyskali bardzo dobre wyniki i za rok mogą kandydować do startu w Mistrzostwach Europy. Równie dobry start zaliczyła Kamila Wróbel, która ukończyła zawody na drugim miejscu w kategorii do 63 kg juniorek do lat 20. W tych samych zawodach brali udział jeszcze kolejni dwaj zawodnicy: Maciej Wiącek i Jarosław Stefanowicz, zajęli miejsce szóste i siódme w kategorii do 74 kg juniorów do lat 20.

Cieszymy się, że wśród doświadczonych zawodników zajmujących czołowe miejsce na arenie międzynarodowej pojawili się zdolni, młodzi następcy, którzy zachęceni przykładem starszych kolegów, ciężko pracując, walczą o pierwsze sukcesy. Czy im się uda? Zobaczymy. Dziś patrzymy z wielkim optymizmem na przyszłość zawodników UKS „GIM Głuszyca”, którzy pod czujnym okiem trenera Jacka Kędzierskiego cały czas się rozwijają, choć – jak to w sporcie bywa - nie zawsze zdobywają wymarzone medalowe miejsca. Wszyscy jesteśmy ogromnie dumni z naszych siłaczy. Życzymy  zawodnikom udanych wakacji  oraz wytrwałości w treningach i powodzenia na kolejnych zawodach.